Що таке судова економічна експертиза?

проведення судової експертизиСудова економічна експертиза є самостійним різновидом експертиз, спрямованих на вивчення фінансово-економічних операцій господарюючих суб’єктів, для проведення аналізу і встановлення коректної оцінки всім фінансовим транзакціями, їх облікових відображень, вивчення кредитної, податкової та інших сфер діяльності.Проведення даної експертизи може бути за призначенням дізнавачів при здійсненні дослідчої перевірки або судового рішення при розслідуванні економічного злочину.

Економічна судова експертиза проводиться незалежними експертами-економістами, що володіють певними знаннями і компетентністю в фінансово-економічних питаннях, які залучаються слідчими органами або судом.

Надати фінансово-економічну консультацію, а також провести економічну експертизу на високому рівні і в досить стислі терміни, готовий професійний експерт Р. В. Барабаш. Ознайомитися з діяльністю фахівця, вартість послуг якого істотно відрізняється від експертних компаній, і залишити заявку — можна на сайті експерта-економіста: https://rvbarabash.com.ua/

Цілі економічної експертизи

Здійснення даного економічного дослідження дозволяє визначити стан фінансів і платоспроможність боржників, диспропорційність доходів і витрат, яка впливає на показники балансового прибутку, а також встановити негативність їх відхилення. Мета проведення економічного дослідження полягає у виявленні таких фактів:

  1. Виявлення порушень спотвореної інформації про фінансові операції у звітній документації, вивчення процесів законності розподілу і використання суб’єктами доходів.
  2. Виявлення фальсифікацій у податкових та бухгалтерських обліках, а також аналіз їх впливу на розмір оподаткування.
  3. Встановлення кредитоспроможності позичальника і фактів порушень, що стосуються фінансово-кредитного напрямку.
  4. Дослідження напрямків витрат цільових фінансових коштів.
  5. Визначення часток акціонерів у майновому і грошовому еквіваленті, що належать учасникам організацій при виході з установчого складу.
  6. Інші ситуації, для вирішення яких необхідна участь експерта-економіста.

Головні завдання експерта

У процесі економічної експертизи дізнавач здійснює перевірку бухгалтерської та фінансової документації, в якій відображена господарська діяльність досліджуваного суб’єкта, і яка має значення для дослідження наступних завдань:

  • Вивчення первинної бухгалтерської документації, касових документів.
  • Вивчення бухгалтерських і податкових обліків.
  • Вивчення статутної і іншої розпорядчої документації: накази, договори, а також виписки органів реєстрації і часток власників.
  • Вивчення іншої інформації, що дозволяє виявити справжні підстави суперечних питань.
/>

Комментарии запрещены.